YARDIM
 
 

UYARI!!
Sunum kumandası uygulamasını kullanabilmeniz için sunum yaptığınız bilgisayarın ve iPhone nunuzun aynı wifi ağı üzerinde buluması gerekmektedir!!!

Sunum kumandası programını kullanmakta sorun yaşıyorsanız aşağıdaki 5 adımı takip edin:

 
 
1-) İşletim sistemi olarak Windows kullanıyorsanız iTunes programının mutlaka bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. iTunes programını aşağıdaki linkten indirip bilgisayarııza kurabilirsiniz.
https://www.apple.com/tr/itunes/

2-) MAC OS veya Windows için aşağıdaki server programılarını indirip sunum boyunca çalıştırmanız gerekmektedir.

 
 
Windows için
Mac OS için
 
  3-) Eğer işletim sisteminizin güvenlik duvarı aktifse server programını çalıştırdığınızda aşağıdaki ekran görüntülerindeki gibi programın network erişimi için izin istenecektir. Lütfen bu aşamada "Erişime İzin Ver" seçeneğine tıklayın.  
 
 
 
 
  4-) Server programını bilgisayar üzerinde çalıştırdıktan sonra iPhone ekranında aşağıdaki gibi bağlanılan cihazın ismi görünecektir. Artık sunuma başlayabilirsiniz...  
 
 
  5-)Eğer iPhone uygulaması üzerinde halen server programın çalışıtığı bilgisayarın ismini göremiyorsanız firewall programınızı veya ağınızdaki firewall cihazlarını kontrol edin. Server programının ağa erişebilmesi için izin verin veya firewall tarafında bu uygulamayı güvenli bölgeye ekleyin. Yada özel olarak TCP 4444 portuna güvenlik duvarınızdan izin verin.  
Free Web Hosting